22 Mart 2008 Cumartesi

Fatih Terim Mavilere mi?

Geçenlerde Spade ile Jose Mourinho'nun Galatasaray'ın başına gelme hayallerini kuruyorduk. Sarı kırmızı atkısını boynuna geçirmiş, Hakan Şükür'ün golünün ardından köşe gönderinde sevinç yumağı halindeki oyuncularının üstüne atlıyor ve onlarla beraber zıplıyor, ardından Arda'nın ensesine vuruyor.

- Good job, Arda, good job!

Kulübesine dönerken rakip takımın tribünlerine el kol hareketi yapıyor ve ardından hakem Sadık Dereli tarafından uyarılıyor. Ama bu uyarı tatlı sert, dostane sayılabilecek cinsten. Daha fazlasını yapmasına Dereli'nin ve Türkiye'deki birçok futbolseverin gönlü elvermiyor. Zira dünyaca ünlü Mourinho Galatasaray'ın kulübesinde, Anadolu'nun zemini bozuk sahalarında, Florya'nın yemyeşilinde sadece sarı kırmızılılara değil, bütün Türkiye'ye ışık saçıyor. Yayım yayım yayılan aurası karşısında Dereli dahil herkes mutlulukla boyun eğiyor.

Tamam hayallerimizi geri alalım. "Gerçekçi ol, imkansızı iste" mottosuna bayılırım ama hayal kırıklıklarından da nefret ederim. İkinci hayalimize geçelim:

Türk Milli Takımı'nın başındayken sürekli taktığı açık mavi atkısıyla Cemil İpekçi dahil birçok moda otoritesinin dikkatini çeken agresif yapılı, babacan ve otoriter insan, Fatih "the şekspirane" Terim, Chelsea'nin çarı Abramovich'ten bir teklif alıyor:

- You are the one for me, Terim.

Terim'ın yanıtı gecikmiyor:

- That's football, everything is something happened.

Terim Euro 2008'de Türkiye'yi yarı finale taşıyıp şanssız bir şekilde penaltılarla İtalya'ya elendikten sonra Grant'ten boşalan yer için Chelsea'nin ihtiyarlar heyeti tarafından ilk sıraya konuluyor. Orta sahayı oyunun en önemli bölgesi olarak gören Terim için Chelsea takımı biçilmiş kaftan. İngiltere'nin hızlı oyunu, bütün spotların üzerinde dolaştığı gerçek bir Premier Lig, alacağı dolgun maaş ve Terry, Lampard ve Drogba gibi yıldızların babacan bir hocayı özlemesi gibi faktörler Terim'i blues'ların başına getiriyor. Terim'in Abramovich ile ilk görüşmesinden bir cümle basına sızıyor:

- I shall not let you go down to the locker room. Anyway, Abram, you are the men for me.

Hayal mi gerçek mi, sene sonunda belli olur. Biz habere bir göz atalım:
Roman Abramovich is drawing up a secret hit-list of potential managers which will pile the pressure on Avram Grant.

Turkey boss Fatih Terim, one of the most highly-rated managers in Europe, has been sounded out by agents claiming to be working for Chelsea.

Terim, 54, is believed to be one of the targets along with Barcelona boss Frank Rijkaard and Getafe coach Michael Laudrup if underpressure Grant loses his job this summer.

Turkey coach Terim, who led Galatasaray to the UEFA Cup and also managed AC Milan and Fiorentina, is set to quit his current job after Euro 2008 finals and has already been singled out by Arsene Wenger as the best coach in Europe.

Terim's advisor Mel Goldberg said: "There has been interest from at least four Premier League clubs and of course he would be interested in a job in England."

Chelsea chief executive Peter Kenyon has insisted that they remain behind Grant - but the Israeli is under mounting pressure at Stamford Bridge.
link

3 comments:

BosAdam dedi ki...

Umarım bu haber "İngiltere'nin Fotomaç'ında" çıkmamıştır. Çünkü gerçekten heyecan verici bir haber, zira Fatih Hoca'yla Premier Lig daha bir güzel olur.

emo dedi ki...

hadi bakalım hayırlısı:D

emo dedi ki...

milli takımın forması da mavileniyormuş bu arada:D

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
bilim sanat felsefe değil, bira sigara futbol. - şubat 2008