16 Mayıs 2008 Cuma

Gündeme Karşı Serin Duruş *

Sporx'ten şöyle futbol haberlerine göz atıyorum. İlk dikkatimi çeken Adnan Polat'ın demeci: "Şampiyonluğun en büyük mimarı Feldkamp"

Malum bazı çevreler tarafından yeni Demirören, yeni Yıldırım gibi sıfatlar ediniyor kendisi ve bolca eleştiriliyor Galatasaray kültürünü bozacağından dolayı. Ligin bitimine 6 hafta kala hoca değiştirmesi bu tartışmalarda bolca kullanılan argüman olmuştu. Neticede kazanan her zaman haklıdır.

Herşeyin ötesinde şu demeç çok hoş bir demeç, her ne kadar takımın ağzına sıçtığı zamanlar olmadı değilse de Kalli'nin hakkı da teslim edilmeli. Aynısını Cevat Güler de yaptı geçenlerde, hoşuma gitti. Galatasaraylılık bitmez gibi görünüyor, gibi geliyor bana yoksa bir şüphen mi var?

Şimdi ikinci haber de Galatasaray ile ilgili olsun, sonuncusu da Beşiktaş'la ilgili. Ahahahha, dur dur, Beşiktaş'ın haberi şimdi olsun: "Sivok ve Zapotocny ile anlaştık" Heyecan verici transferler bunlar di mi Sinan?

Alamasan bile isminin büyüklerle geçmesi, ama gerçek anlamda yani öyle tabloid basın haberi demiyorum, hem yurt içinde hem de yurt dışında iyi gelir bünyeye. Misal Fenerbahçe Carlos'u aldı ve Ronaldo'nun peşinde haberleri. Ya da şimdilerde bolca dolanan Laudrup Galatasaray'a mı? haberleri. Bunlar yurt dışında da çıkan haberler, hem taraftara gazı verirsin hem de sükse yaparsın, güzel olur, bal kaymak olur. Şimdi sorarım Sinan, Sivok kim, Zapotocny kim? En ufak bi heyecan yok bünyede.

Bu da son haber: Laudrup bıraktı!

* Gündeme karşı serin duruş dedim de, nerede alper mestçi, nerede shockhaber, nerede bizi eğlendiren o ekip? Nerede Fatih Solmaz'ın onlardan arak yapması ve shockhabercilerin Solmaz'a geçirmeleri. Özlenen tablolar bunlar.

0 comments:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
bilim sanat felsefe değil, bira sigara futbol. - şubat 2008