4 Eylül 2008 Perşembe

İmaj Herşeydir

Skibbe'nin muhtemel gidişi konuşulmaya başlandı bile. 2,5 ay oldu Alman'ın imzasını atalı, kurumadı yani mürekkebi. Ligde 4 puan totalli 2 maç oynandı, Avrupa'da Steua'ya elenildi, Süper Kupa kazanıldı. Grafik Avrupa'daki hüsran dışında kağıt üzerinde fena değil. Yeşiller üzerinde ise birbiriyle uyumsuz, ne yaptığını bilmeyen, taraftarı üzen bir takım var. Suçlu mu? Tabii ki Skibbe, haydi haykıralım hep beraber gırtlaklarımızı yırtarak, SKİBBE!

Niye? Çünkü o yumuşak huylu bir insan. Oyunculara yakın davranıyor, basınla ya da diğer teknik adamlarla iletişimi ateşli ya da çığırtkan değil. Dikkati dağıtamıyor yani. Buranın altını çizelim isterseniz. Dikkati başka yönlere çekemiyor. Basın toplantılarında suya sabuna dokunmadan oyuncularından başarılı olmalarını istiyor, rakibine başarılar diliyor. Maç sonrasında kısa bir şekilde oyuncularının maç performansını yorumluyor, önümüzdeki maçlara konsantre olacağız diyor. Öff, çok sıkıcısın Skibbe. Hiç politika bilmiyorsun, hiç hakemleri suçlamıyor, polemik yaratmıyor, oyuncularını kadro dışı bırakmıyor, yönetimle kavga etmiyor, çılgınca taktiksel varyasyonlar ya da dizilişler denemiyor, basınla didişmiyorsun.

Çok sıkıcısın be Skibbecim, canım benim, işin zor senin buralarda. Bu topraklarda bilmelisin ki ite de it gibi, insana da it gibi davranman lazım kısa vadede göze girmek için. Uzun vadeye kimse değer vermediğinden salla gitsin, it gibi davrandığında disiplinliydi derler arkandan. Ha uzun vadede takımın başında kalacak kadar şanslı olursan da zaten artık ipleri eline almış olacaksın, o zaman dengeyi kurarsın. Hayal tabi. Hayallerde yüzmeyelim, köpek balıklarına yem olmayalım, di mi guten tag'ım?

Çok üzülüyorum Skibbe'nin haline. Az kaldı gitmesine.

0 comments:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
bilim sanat felsefe değil, bira sigara futbol. - şubat 2008