13 Ekim 2008 Pazartesi

Drum Halfzware

Sigarayla olan bağım çok enteresandır, yakınlarım bilir. Cüzdanımın ve damak zevkimin optimum noktada birleşebilmesi için birçok kereler sigaramı değiştirdim, yine değiştiricem.

Şu sıralar nazlı yarim Drum ile beraberiz yine. Drum Halfzware kullanıyorum, zevkimden değil, işportada satılanlar bundan olduğu için. Halfzware, yarı siyah demek oluyormuş. Diğerlerini tatmadığım için bilemiyorum farkını.

İşporta piyasasında Drum'ın en ciddi rakibi Golden Virginia. Yeşil sarı paketlerde gördüğümüz bu kuzucuk, aroması ve kokusuyla bana göre fersah fersah önde. Golden Virginia'yı tercih etmememin sebebi Drum'a fazlasıyla alışmış olmam. İlk sarmaya başladığımda da Drum vardı parmaklarımda.

Sarma sigarayı bir kere denedikten sonra fabrikasyon sigaralardan uzak duruyor insan. İçindeki katkı maddeleri ve düz tadı daha bir göze batar oluyor. Tek avantajı olan "uğraşmama" kısmı ile tembel arkadaşlara hitap etmeyi sürdürüyor ama biraz istekli arkadaşlar bilsin ki sarma sigara sevgili gibidir, sardıkça sararsınız, başlarda beceremez ama tecrübe kazandıkça seriye bağlar, tat almaya başlarsınız.

Drum Halfzware: Kağıdı ile beraber 7-9 YTL
100lük ince filtre: 3-4 ytl

3 comments:

Adsız dedi ki...

birakin kardesim bir aksam yatin sabah kalktiginizda dokunmayin cold turkey olsun bu seferde

Eric Rivers dedi ki...

türkiye şartlarında öğrenci sigarasının ötesine gidemedik henüz..

Adsız dedi ki...

güzel bir diyarbakır veya bitlis tütününün yanında drum ve virginia da oldukça sönük kalıyor, üstelik daha ucuz, 50 gramı iki buçuk üç liraya geliyor tabi alacağın yeri bilmen lazım

bir de o yapışkanlı kağıtları tadı gerçekten bozuyor, arap kağıdı rulezzzzz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
bilim sanat felsefe değil, bira sigara futbol. - şubat 2008