7 Ekim 2008 Salı

Ertuğrul Sağlam'ın Kariyer Planı

İstifası üzerine bütün gazetelerde, spor sitelerinde, futbol bloglarında aynı geyik muhabbeti dönecek şimdi.

İki gruba ayrılacak bu arkadaşlar: Birinci grup, gitsin diyenler. Bu arkadaşlar Sağlam'ın tecrübesiz olduğundan bahsedip duracak. Karizmatik olmadığından, efendiliğin ve karakterin dişlerinin kovuğunu doldurmadığından dem vuracak. Bu arkadaşlar vır vır diye ötmeye devam etsinler, biraz dinleyin, zaten ezberden konuşuyor birçoğu. Sustuğunda da, Fenerbahçe'yle beraber büyüyen stajyer Zico örneğini verin kendisine. Sonra Kayserispor'daki başarısından bahsedin. Sonra Beşiktaşlılığını ve istifa ederkenki haysiyetini unutmayın. Ha ha! İkinci gruba girdiniz bile. Lan biraz orijinal olun.

Farklı bir yerden gelelim: Ertuğrul Sağlam'ın kariyer planı nasıl olur sizce bundan sonrası için?

Kayserispor'a uzun bir süre gidemez. Tolunay Kafkas çok sağlam ilerliyor. Milli Takım'a da gidemez. Terim yardımcılarını sever, yardımcıları da Terim'i. Terim de Dünya Kupası'ndan önce sportif bir nedenle takımdan ayrılmaz. Sağlam, Anadolu takımlarından birine gitse, kapıya konuluşu birkaç ay sürmez. Dev gibi Beşiktaş'tan kovulan adama taşra takımları tahammül edebilir mi? Böyle bir macerada Tapınak Şovalyeleri arasındaki yerini alır. Yurt dışına da gidemez. Menajeri bıçkın biriyse belki, çok zor yine de. E ne kaldı geriye?

Alt liglerden yönetimi ve taraftarı ile sağlam ve akıllı bir portre çizen bir şehir takımı mesela. İzmir'den belki. Bilemem. Başarıda ve başarısızlıkta yanında yer alabilecek high-profile bir başkan... Düzgün, genç ve tecrübeli oyuncular... Alt ligden Süper Lig'imize gelen eski Beşiktaşlı Ertuğrul Sağlam. İyi hikaye çıkar burdan. Niye olmasın?

0 comments:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
bilim sanat felsefe değil, bira sigara futbol. - şubat 2008