21 Ekim 2008 Salı

Fenerbahçe: 2 - Arsenal: 5

Şampiyonlar Ligi maçlarında iddaa oynamaya bayılıyorum. Günlük kuponlar. Salı günü oynuyorsam, sadece salı gününün maçlarına bakıyorum, çarşambaya değil. Bu akşam Fenerbahçe - Arsenal maçı iddaa kuponuma yazdığım ilk maç oldu. 1.70'lik oranı ile haykırıyordu beni yaz diye.

Şansı yoktu zaten Fenerbahçe'nin. Nasıl olsun ki? Kulüp haftalardır çalkalanıyor, teknik heyeti, yönetimi, oyuncuları eleştiriliyor. Haklı şekilde tabii. Yönetimin ŞL'de geçen sene çeyrek finali gören takımı koruyamaması ve yanlış takviyeler yapması, teknik direktör Aragones'in takıma uyum sağlayaması, oyuncuların bir türlü özgüvenlerini toplayamaması ve kötünün kötüsü oyunları derken bu maça umut içinde bakabilmek için fazla hayalperest olmak lazımdı.

Zaten stadyumdaki seyirci de mağlup durumdayken teşvik etmek yerine maçın büyük bölümünde ya sessiz kaldı ya da protesto etti oyuncuları. Onlar da farkındaydı herşeyin.

Farklı bir Fenerbahçe izlemedik sezonun geri kalanıyla karşılaştırırsak. Zaman zaman da olsa iyi hücum organizasyonları vardı sarı lacivertlilerin ama bu durumun objektif gözleri yanıltmadığını düşünüyorum. İngilizler maçın ilk çeyreğinde buldukları 2 dakika içindeki 2 golden sonra hiç sıkmadılar kendilerini. Fenerbahçe'nin evlere şenlik tandem defansının büyük katkısıyla farkı arttırmak için ellerine bol bol fırsat geçti aslında ama çoğu kez rakip kaleye yakın kısımda ellerini kollarını sallayarak top oynadılar.

Bu maçın ardından Aragones'in bileti 1-2 gün içinde gerçek anlamda kesilir diye tahmin ediyorum. Yerine kimin geleceği konusunda ise hiçbir fikir yürütemiyorum. Lucescu böyle kötü bir kadroya gelmez. Bülent Uygun'u Aziz Yıldırım gibi bir kişilik kabul etmez ki Uygun için daha zaman var kanımca. Yabancı hoca olarak aklıma Roberto Mancini geliyor ama böyle bir kadroya o da sıcak bakmaz.

Belki de bütün bunlar düşünülüp Aragones'e yol verilmez, biraz daha beklenir. O halde de bu gidiş devam eder. Maalesef Fenerbahçe'nin şu halinde hiç umut yok.

ertesi gün edit'i: Rıdvan'ı unutmuşuz. Olursa yanlış tercih olur, teknik direktör olarak kaybettiği, yorumculuğu ile tekrar kazandığı krediyi yeniden harcama yolunda adım atmış olur. Yalnız Mancini'yi de ne sallamışım birader. Fotospor'dan aradılar bugün, "baba naaptın" diye.

1 comments:

Adsız dedi ki...

abi uygun'u sevmemde iyi teknik direktor olacak gibi duruyor ertugrul saglamin 2 sene onceki halinden bile iyi su an aldigi sonuclar lig derecesi ve oynattigi futbol, yalaka ve ara gazi veren bir yapida olmasi benim gibi tum galatasaraylilari gicik ediyordur eminim, hatta o asker selamindan nefret ettirdi artik, ama dedigim gibi iyi bir direktor olacak gelecekte, tabi su an fenere gelip kariyerini rezil etmeze.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
bilim sanat felsefe değil, bira sigara futbol. - şubat 2008