2 Kasım 2008 Pazar

Galatasaray: 3 - Gaziantepspor: 1

Turuncu formanın uğurundan bahsettiğimiz posttan sonra 3 maç oynadı Galatasaray. Bunlardan ilkini beyaz formayla oynadı ve 4-2 kaybetti Eskişehirspor'a. Formasal düzlemde şaşırmadık sonuca. İkinci maç kimsenin iplemediği Fortis Türkiye Kupası'nda hafta itibariyle lig ikincisi Ankaraspor ile turuncu forma ile oynandı. Skor 1-1. Bu akşamki maçla beraber artık turuncu formanın uğuruna inanabiliriz gibime geliyor. Ha bu formayla kaç tane zor maça çıktılar derseniz, haftayı bekleyin derim. Haftaya Saraçoğlu'nda turuncu forma dışında bir forma düşünemiyorum Galatasaray için. İddiacılar için güzel bir tüyo olabilir. Galatasaray turuncu giydiği maçta kaybetmiyor.

Üç maçlık zorlu bir etabı olabildiğince kayıpsız atlatmaya çalışıyor sarı kırmızılılar. Rakiplerin ilki, yeni transfer ettiği Güney Amerikalıları ile göze batan Gaziantepspor'du. Maçın daha ilk çeyreğinde ardarda gelen iki gol neticesinde maç taraftar için çekirdek çitleme maçına döndü. Herkesin beklentisi Galatasaray'ın rahat pozisyonlar eşliğinde yetenekli ayaklarıyla şov yapmasıydı. Takımın öğrendiği şu oldu ki rakibin ne kadar kötü oynuyor olursa olsun gol bulabilir, ciddiye almak durumundasın. Gol Arda'nın topa eliyle müdahale etmesiyle geldi.

İkinci yarı Nurullah Sağlam'ın verdiği "show encouragement to the team" komutu ile Antep güzel pozisyonlar üretti. Özellikle eski açık önündeki birkaç pozisyonda zorlu etabın kalan iki maçı olan Benfica ve Fenerbahçe için Galatasaray'a dostane bir uyarıda bulundular.

Antep'ta Tabata göze çarptı. Zaten maç öncesinde Fotospor'da "Tabata Galatasaray'a bileniyor" haberlerini okumuştuk. Soluğu yetmedi diyelim, iyi oynadı ama kerata.

Satırların sonuna gelirken, Skibbe'ye selamımız olsun. Mehmet Güven'le samimiyetiniz nedir, anlamadım Mister Skibbe? Kalli de pek severdi bu adamı. Kenarda Serkan Kurtuluş oturuyor ve Arda'nın yerine sağ kanada geçen isim Mehmet Güven. Tamam Skibbe. Peki Skibbe.

STAT: Ali Sami Yen
HAKEMLER: Halis Özkahya, Muhittin Gürses, Nihat Mızrak
GALATASARAY: De Sanctis, Sabri, Emre Aşık, Servet, Hakan Balta, Arda (Mehmet Güven dk. 85 ), Meira, Ayhan, Kewell (Volkan dk. 64 ), Lincoln, Baros (Ümit Karan dk. 73 )
YEDEKLER: Aykut, Serkan Kurtuluş, Ferdi, Murat
TEKNİK DİREKTÖR: Michael Skibbe
GAZİANTEPSPOR: Tolgahan, Erkan, Bekir, Deumi, Ivan, Mehmet Yozgatlı, Hakan Bayraktar, Tabata, Zurita, Erman (Olcan dk. 80 ), Pacheco (Ahmet dk. 73 )
YEDEKLER: Mahmut, İsmail, Metin, İbrahim, Mustafa
TEKNİK DİREKTÖR: Nurullah Sağlam
GOLLER: Kewell (dk. 10), Lincoln (dk. 11), Tabata (dk. 39. pen.), Arda (dk. 82)

0 comments:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
bilim sanat felsefe değil, bira sigara futbol. - şubat 2008