11 Aralık 2008 Perşembe

Dinamo Kiev: 1 - Fenerbahçe: 0

Volkan ve Cihan biraderlerle gündüzden planımızı yaptık, önce aylardır beraber oynamadığımız winning eleven ile gönülleri ferahlatıcaz, eğlenicez, ardından da Fenerbahçe'nin Uefa'ya devam etmek için kazanmak "zorunda" olduğu D. Kiev maçınız izliycez.

WE'de ikisine de 4-5 tane salladığım helecanlı maçlardan sonra bu sözde ölüm kalım maçını izlemek pek keyifsiz, pek tatsız, pek zevksizdi. Masaya hesabın geldiği ana kadar biz muhabbetimiz ile maçın boktanlığını unutturduk birbirimize ama yalnızca çay içip berkecan gibi bir maçı izledikten sonra gelen 27 liralık hesap bizi bir düşündürttü. Nerede hata yapmıştık?

Hata bizim hatamız değildi. Sorun Türk zihniyetindeydi sanırım. Bayılırım böyle genellemelere ama naparsın arkadaş... 37 ekran çatal antenli televizyonda bedava izlenebilecek bir maçı, mekanına izlemeye gelen ve içtiği çaydan, meyve suyundan edeceğin karı öpüp de başına koyacağın bir ortamda sen müşterinden 5 lira maç parası (gaz debriyaj parası) alıyorsan her türlü pisliği hakediyorsun demektir. Çayın taze olduğu gerçeği ise hiç değiştirmiyor bu durumu. Bursa'da FSM bulvarındaki Rose Restorant'dır bahsettiğim. Adımınızı atmayınız.

Dakika 87 gibi geldi hesap. Uzatmalarla beraber son 6 dakikada verdiğimiz 9 lirayı nasıl çıkartırız diye düşündük. Volkan çayına atmadığı şekerleri yemeye başladı, ben yere düşen çöpü kaldırmadım, bi ara kül tablasını ve masada duran plastik çiçeği hacılayabilir miyiz diye geçirdik aklımızdan. Bu sırada maça döndük ve son dakikalarda bir olay olur ve vesileyle torunlara anlatacak bir hikaye çıkar da böylece 5 lirayı haketmiş olur pezevenk çaycı diye hayaller kurmaya başladık. O sırada Maldonado hıyarı kırmızı kart gördü. Eksik olmasın. Kart sonrasındaki bakışları yetti.

Öyle yani. Ercüment gibi maçtı çok afedersin. İsmail gibi maçtı.

not: antu.com'un görsellerine ve mizah anlayışına hayranım. forza antu.

2 comments:

bozzio levin stevens dedi ki...

gerizekali.

troy dedi ki...

ben de öyle dedim çaycıya, "gerizekalısın, seni koca çılgın" diye haykırdım. o sırada kıçını dönüp para üstünü getirmeye gitmişti bile. yazık bana.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
bilim sanat felsefe değil, bira sigara futbol. - şubat 2008