20 Ocak 2009 Salı

Smith vs Keynes

1-2 haftadır dillerden düşmek bilmedi pompacı arapların 150 kafasına Kaka'nın ve Milan'ın boyun eğip eğmeyeceği. Maddiyatı göz ardı ederek mevzuya bakış attığımızda, diyebiliriz ki efsane topçularıyla ve emektar bayrak adamlarıyla futbolun "hikaye" kısmında epey satırda adı geçen Milan elbette teklifi reddederdi. Diğer taraftan vergiler hariç 100 milyon euro Milan için Adebayorlar, Arda Turanlar, Batuhan Karadenizler demek. Yaş ortalaması yolun yarısı civarında gezen Milan için güzel bir alternatif aslında.

Ama tam o anda biri çıktı işte ve bütün Adam Smithçileri dövdü San Siro'daki. Keynes kılıklı bu gönül insanı Berlusconi'ydi. Şaşırtıcı aslında ama sosyal baskılara dayanamadığını, bakkalın, manavın ve de kasabın yüzüne bakamadığını düşünürsek Berlusconi için de Kaka'yı satmamaktan başka çare yoktu sanırım. Kulüp, tarihe bir cümle ile daha katkıda bulunacaktı hem: "Arap eurolarının futbolu kirletmesine izin vermeyen Milan, Rus oligarkının da rüzgarının kesildiği bu ortamda futbol romantiklerine derin bir soluk aldırdı."

Berlusconi Olaya El Attı - Sporx

4 comments:

Othello dedi ki...

pompaci arap nedir? yabanci bir blogger "pompaci turk" yazsa, ona dalmaz miyiz? yazik...

CDiS dedi ki...

Kaka iyi ki gitmedi.. Gitse Shevchenko gibi olacaktı mazallah. Taş yerinde ağırdır, değil mi?..

troy dedi ki...

ben memnun olurdum aslında eğer petrol zenginiysem ve insanlar beni tavşan gibi sevişir tabirine uygun olarak pompacı diye çağırsa. yani petrol zengini demiyorlar da pompacı diyorlar. ne güzel.

troy dedi ki...

kaka yerinde ağırdır evet.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
bilim sanat felsefe değil, bira sigara futbol. - şubat 2008