25 Ocak 2009 Pazar

Fenerbahçe: 0 - Trabzonspor: 0

Maçın ilk 3-5 dakikasını izleyip de gerisini izleyemeyen biri olsa maçın sonucu için "gollü bitmiştir" diye yorum yapardı herhalde. Skoru öğrendiğinde ise içini ferahlatmak için Trabzonspor'un 16 maçlık attığı ve yediği gollerin istatistiğini gösterebilirdik. Kolbastıcılar, Kadıköy'deki maç öncesi 16 maçta yalnızca 24 gol atıp 14 gol yemişlerdi. Haftalardır küfür yemekten ağzı yüzü şişen bordo mavili santrafor ikilisi Umut ve Gökhan yüzünden bu kuru istatistikler. Kaleci ile karşı karşıya pozisyonlarda hala estetikten ve akılcı düşünmekten yoksunlar ve bu oyunculardan biri hala, ısrarla milli takıma çağrılıyor.

90 dakikanın yaklaşık 15-20 dakikalık bölümü hariç hakim taraf Trabzonspor'du. Bu üstünlüklerinin başlıca sebebi de yaptıkları çılgınca presti. Bol bol alan boşalttılar kendi yarı alanlarında bu pres sırasında ama bu boşluklardan yararlanabilecek Fenerbahçeli oyuncu sayısı yalnızca iki olunca ve bu isimler de yırtıcılıktan ve fiziksel üstünlükten yoksun Alex ve Guiza olunca bordo mavililerin boğucu presi daimi oldu. Sürekli bozdular Fenerbahçe'nin top yapmak isteyen orta sahasını ve başardılar da. Burada aynı zamanda bir türlü topsuz alanda hareketlenemeyen Emre ve Selçuk'un da payı vardı.

Ersun Yanal'ın bu korakor oyunu benimseten tarzını çok seviyorum, izleyene büyük zevk veriyor. Gökhan Ünal ve Umut Bulut gibi kolay pozisyona giren ama değerlendiremeyen iki tane ileri uç oyuncusu ve takımını bu akşam yenilgiden kurtaran Volkan Demirel olmasa skor bambaşka olabilirdi. Trabzonspor'u güzel oyunundan dolayı kutlamak lazım. Ama sonuç zirvedeki diğer takımlara yaradı.

not: Guiza'nın yeni kız arkadaşıymış alttaki. Zevklerimiz hiç uyuşmuyor bu adamla.

STAT: Şükrü Saraçoğlu
HAKEMLER: Bünyamin Gezer, Serkan Ok, Cem Satman
FENERBAHÇE: Volkan Demirel, Gökhan Gönül, Edu, Lugano, Roberto Carlos, Deivid, Emre, Selçuk Şahin, Uğur (Kazım dk 45), Ale (Josico dk 64), Guiza (Semih dk 83)
YEDEKLER: Volkan Babacan, Wederson, Önder, Deniz
TEKNİK DİREKTÖR: Luis Aragones
TRABZONSPOR: Tony Sylva, Serkan, Song, Egemen, Cale, Hüseyin, Colman, Selçuk İnan (Ceyhun 90+2), Yattara (Tayfun Cora dk 90), Umut (Isaac dk 76), Gökhan Ünal
YEDEKLER: Onur, Barış, Ferhat, Giray
TEKNİK DİREKTÖR: Ersun Yanal
SARI KARTLAR: Selçuk Şahin (Fenerbahçe), Hüseyin, Cale (Trabzonspor)

1 comments:

Adsız dedi ki...

insan diil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
bilim sanat felsefe değil, bira sigara futbol. - şubat 2008