1 Şubat 2009 Pazar

Denizlispor: 0 - Galatasaray: 2

Epey vasat bir maçtı. Ne Galatasaray ilk golden sonra goller bularak erkenden maçı bitirmek istedi ne de Denizlispor beraberliği yakalayacak elle tutulur pozisyonlar bulabildi. Galatasaray açısından farkı artırmak için görünür bir fırsattı Baros'un golünün 9. dakikada gelmesi. Bozulan ve sendeleyen rakibi nakavt etmek için iyi bir fırsat erken gol. Olmadı ama, isteksiz ve uyumsuzdu takım. Bireysel olarak epey kötü performanslar izledik. Denizlispor'da bir taşra kulübü klasiği olan "burjuva takımları karşısında geriye düşünce maçı bırakma ekolü" yoktu aslına bakarsanız ama maçı döndürme adına iyi niyetleri de sivrisinek etkisi yarattı sarı kırmızılı rakibinde.

Bireysel olarak epey tartışılacak ismi vardı bugün Galatasaray'ın. Sahada ruh gibi gezinen Nonda'dan başlayabiliriz. Belli ki Skibbe ona orta sahaya yakın oynamasını tembihlemişti ama o fazla ciddiye almış olacak ki ceza sahasına yaklaşıp da Baros'un yükünü hafifletmeye tenezzül etmedi maç boyunca. İki kere göründü, ikisi de gol pozisyonlarıydı. İlkindeki güzel pası, ikincisindeki enfes vuruşu onun bugün sahada "takım arkadaşlarını tanımayan devre arası transferi" gibi dolaşmasını affettirmiyor ne yazık ki.

Bir paragraf da Arda'ya açmak lazım. Sivas maçlarındaki düşük performansı bu maçta da devam etti. Lincoln ve Kewell'ın yokluğunu en çok çeken o gibi gözüküyor. Takım ne zaman birilerinin yoktan mucize yaratmasını beklese kafalar hiçbir zaman sorumluluktan kaçmayan Arda'ya dönüyor. Ama o da bir yere kadar işte. Sadece kondisyon olarak değil, mental olarak da düşüyor maçın büyük bölümünde. Onu yer yer sırtlayacak kreatif adamlar lazım ki maalesef onlar revirde iğnelerle haşır neşirler.

Sabri'ye açacağım paragraflar kadar başına taş düşsün. Yine boş bıraktı kulvarını. Ha boş bıraktığına değecek iş yapsa rakip alanda, dilimi kesicem. Yaptığı tek yararlı iş şok preslerle rakip oyuncuların oyun kurmalarına izin vermemesi. Bu kadar.

Yazıyı Sabri'yle bitirince insanın içi kararıyor. Karartacak kadar olmasa da vasat maçtı. İzlemeyenler birşey kaybetmedi.

STAT: Denizli Atatürk
HAKEMLER: Koray Gençerler, Volkan Narinç, Arkın Akgöl
DENİZLİSPOR: Cenk, Ferudun, Burak, Couto, Çağlar, Bangoura, Berberoviç (Carlos Alberto dk 46.), Emin (Caner dk 77), Braga, Musa Sinan (Engin dk 67), Roberts
YEDEKLER: Okan, Carlos Alberto, Süleyman, Engin, Caner, Şener, Fatih
TEKNİK DİREKTÖR: Ümit Kayıhan
GALATASARAY: Da Sanctis, Sabri, Meira, Servet, Hakan Balta, Barış, Mehmet Topal, Ayhan, Arda (Volkan Yaman dk 89), Nonda (Yaser dk. 73), Milan Baros (Mehmet Güven dk 84)
YEDEKLER: Aykut, Linderoth, Aydın, Yaser, Emre Aşık, Volkan, Mehmet Güven
TEKNİK DİREKTÖR: Michael Skibbe
GOLLER: Milan Baros (dk. 9) Nonda (dk. 72)
SARIKARTLAR: Ferudun, Emin, Carlos Alberto (Denizlispor) Arda (Galatasaray)
KIRMIZI KART: Ayhan (dk. 81-ikinci sarı karttan)

0 comments:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
bilim sanat felsefe değil, bira sigara futbol. - şubat 2008