4 Şubat 2009 Çarşamba

Sivasspor: 4 - Galatasaray: 2

Rahatsız edici bir maçtı Galatasaraylılar açısından. Takım sahaya 5 yedekle çıkmış, 18'i tamamlamak için sokaktan adam çevirmeye düşecekler neredeyse. Eksik olanlar da takımın iskeletinden fazlası, olmazsa olmazları. Böylesi bir durumda sağlıklı yorum yapmak zor tabi, düşünün Sabri'yi aradı bu gözler.

Türkiye Kupası'nın saçma sapan kura sisteminden dolayı iki grup liderinden birinin eleneceği bu çeyrek finalin ikinci ayağında iki takım da çok sıkıcıydı. İkisi de uzun ilişki yaşayan ve yan yana durup da sus pus takılan sıkılgan ergenler gibiydiler ki anlayabiliyorum bir ölçüde çünkü bu maç onların 2 haftadaki 3. karşılaşmaları. Hepsi de tatsız, tutsuz geçmiş; sürekli bir itiş, kakış, hoş olmayan görüntüler falan. Yani anlayacağınız futbola dair olanlar yine sınırlıydı bu eşleşmede, hele ki güzellik namına birşeyler koyacak olanlar da sakat olunca böylesi bir umut beslemek bile günahtı, yasaktı izleyenlere.

Sonucu Arda ve Yaser'in beceriksiz penaltı atışları belirledi. Gençliğimin 3 saatini yiyen bu karşılaşmadan Galatasaray da galip çıkabilirdi ve kimse şaşırmazdı. Ağzı leblebi tozuyla dolu veletler gibiydik maç sonunda. Onca zaman sabrettik ama futbola dair tek bir güzel anını hatırlamıyorum şu maçın.

STAT: 4 Eylül
HAKEMLER: Bünyamin Gezer, Muhittin Gürses, Asım Yusuf Öz
SİVASSPOR: Petkoviç, Abdurrahman, Sedat, Diallo, Murat Sözgelmez, Musa (Balili dk. 65), Sylla, Sezer (Mohammed Ali dk. 83), İbrahim, Kamanan, Mehmet Yıldız
YEDEKLER: Akın, Faruk, Pacheco, Tevfik, Tum
TEKNİK DİREKTÖR : Bülent Uygun
GALATASARAY: Aykut, Emre Güngör, Meira, Emre Aşık, Hakan Balta, Barış (Volkan dk. 113), Mehmet Topal, Mehmet Güven, Arda, Nonda (Yaser dk. 102), Ümit Karan
YEDEKLER: Orkun, Serkan, Alparslan
TEKNİK DİREKTÖR: Michael Skibbe
KIRMIZI KART: Mehmet Yıldız (dk. 118) (Sivasspor)
GOLLER: Arda (dk. 8) (Galatasaray), Kamanan (dk. 30) (Sivasspor)
SARI KARTLAR: Hakan Balta, Emre Güngör, Emre Aşık, Barış (Galatasaray), Sylla, Sezer, Murat Sözgelmez (Sivasspor)
ATILAN PENALTI: Hakan Balta (Galatasaray), Diallo, Balili, Kamanan (Sivasspor)
KAÇAN PENALTI: Arda, Ümit Karan, Yaser (Galatasaray), Mohammed Ali (Galatasaray)

1 comments:

Juan y Fer dedi ki...

Hello,
we will see if this defeat´s affects to the confidence of the Galatasaray´s players.
Regards,
http://saqueneutral.blogspot.com/
(a blog about sport in English and Español)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
bilim sanat felsefe değil, bira sigara futbol. - şubat 2008