29 Temmuz 2009 Çarşamba

2288

http://www.2288gs.com

28 Temmuz 2009 Salı

Hayrola Kaptan?

Hortumlu Sigara

‘Hortumlu sigara' yöntemi kısa sürede ilgi odağı oldu. Buna göre, ince bir hortumun uçuna bantlanan sigara pencereden dışarıya bırakılıyor. Hortumun diğer ucunda masa başında oturan müşteriler dumanı hortum sayesinde çeken müşteriler, hemen yandaki tahliye hortumu ile dışarıya üflüyor. Böylece içeride hiç duman olmuyor.

Sigara Yasağını Hortumladılar - Radikal

21 Temmuz 2009 Salı

Bütün Kötülüklerin Anası

Alkol, esasen Britanya futbol folklorunun bir motifidir. Orada taraftar zaten umumiyetle zurna gibidir. İçkili lokantacılar ve malt imalatçıları ada futbolunun ilk finansörleri arasındaydı. Böylece müşteriye yakın oluyorlardı. O sıralar bir Britanyalı işçinin günlük bira tüketimi ortalama 1.7 ile 4 litre arasında hesaplanıyordu ve mahdut boş saatlerinde bu adamlar pub’dan bir tek stada gitmek için çıkıyorlardı.

İçiyorlarsa sebebi var - Tanıl Bora

20 Temmuz 2009 Pazartesi

Errör


16 Temmuz 2009 Perşembe

Tobol: 1 - Galatasaray: 1

Hastası olduğum Battlestar Galactica biteli birkaç ay oluyor. İnsan ırkı ile insan üretimi olan yapay zekaya sahip Cylon adı verilen robotlar arasındaki mücadeleyi konu alan ve yalnızca bir uzay dizisi değil aynı zamanda din, politika, ordu ve devlet ilişkileri gibi popüler konulara da eğilen bir diziydi BSG. Dizide Cylonlar tek tanrıya, insanlar ise Kobol Tanrıları adını verdikleri bir takım tanrılara inanırlardı. Maç öncesinde "Kobol-Tobol, eheheh..." şeklinde gülüyordum içimden içimden.

İşte bu tip düşünceler düşüyordu aklıma Tobol ile Galatasaray arasındaki maç öncesinde. Battlestar Galactica'yı ve Kobol Tanrıları'nı düşünen olmasa da, bizim topçuların da maçtan daha farklı, daha ilginç, daha heyecan verici şeyler düşündüklerini düşünüyorum maç sırasında.

Birkaç gündür beylik ve tanburacı yazarlarımızın da belirttiği üzere, gençlerin yeni taktik ve anlayışa ne kadar uyum sağlayabilecekleri üzerine bir denemeye girişti Rijkaard. Gidecekler ve kalacaklar belli olacaktı yani ufak ufak. Gençlerden kastım maçın ilk yarısında ileri üçlüyü oluşturan Aydın, Yaser ve Erhan Şentürk oluyor. Aydın'ın ve Yaser'in, ama özellikle Yaser'in orta saha ile iletişimi son derece kısıtlıydı maçın genelinde. Burada orta saha oyuncularının geçen seneye göre Rijkaard usulü optimize edilmiş dizilişi tam olarak benimseyemesinden çok, Yaser'in ve Aydın'ın içerisi ile olan maddi ve manevi kopukluğu dikkat çekiciydi benim nazarımda. Görünüşe bakılırsa bu üçlüden ikisi kirayı hakediyor olur ileriki günlerde. Takımda kalan Aydın mı olur yoksa Yaser mi olur, bu da teknik kadronun tasarrufu olacak.

Maça dair bahsedilmesi gereken diğer bir nokta ise çok belirgin olarak gözlere çarpan Gökhan-Servet ikilisinin defanstan top çıkaramamasıydı. Beklerin orta saha çizgisinden ileriye çıkmayı abartması ve ortadaki üçlünün de yeterince top istememesi ile Quasimodo gibi kamburunu çıkara çıkara topu birbirlerine tepmek durumunda kaldı bu kara kuleler. İkinci yarıda Baros ve Arda'nın girişi ile biraz kıpırdandı orta saha ama bu olası problemin kronik hale gelmemesi için şimdiden önlemlerin alınması gerek diye düşünüyorum. Gökhan ve Servet'i toplasan bir Popescu çıkmayacağı için farklı bir yöntemin bulunması lazım takım tertibi içinden.

Son olarak: Aziz Yıldırım'a laf sokmasını biliyorsun Adnan Polat Bey, ama hani nerde bizim yeni formalar? Yeni transferler ile gaza gelmişim, cebimden paracıklar taşıyor, forma almak için yanıp tutuşuyorum ben burada. Evet alakasız oldu. Hazır alakasız yazmışım, devam edeyim. Sabri, Juventus ile görüşmelere başlamış. Sabri'ye yıllık 1,2 milyon euro vermeye hazırmış İtalyanlar. (şaka yaptım lan, şaka)

Doomsday: 19 Temmuz

Artık hangi mekânlarda sigara içilebilecek, hangilerinde içilemeyecek?

Konutlar hariç, kamu alanları dahil tüm kapalı alanlarda, taksiler dahil tüm toplu taşıma alanlarında, dershanelerin, tüm okul öncesi, ilk ve ortaöğrenim kurumlar’nın, kültür ve sosyal hizmet binalarının kapalı ve açık alanlarında sigara içmek yasak.Özel hukuk kişilerini ait olan lokanta, kahvehane, kafeterya, birahane gibi tüm eğlence hizmeti verilen yerler, açık havada yapılan her türlü spor, kültür, sanat, eğlence faaliyetinin yapıldığı yerler ve seyir yerleri de yasak kapsamında kalıyor. Ancak, bu tesislerde tütün ürünlerinin tüketilmesine mahsus alanlar oluşturulması halinde toplam seyir alanının yüzde 50 ’sini geçmeyecek ve ortamda bulunan diğer kişilerin etkilenmesini önleyecek şekilde düzenlemeler yapılacak.

Sigara yasağının uygulanmadığı bir yer kaldı mı?

Evet kaldı. Huzurevi, akıl hastanesi, cezaevi, şehirlerarası veya uluslararası denizyolu araçlarının güvertelerinde sigara içmek serbest olacak.

Sigaralı restoran, kafe gibi sadece sigara içenlere özel yerler açılabilir mi?

Hayır, açılamayacak.

Sigara yasağını delen vatandaş ne kadar ceza ödeyecek?

Yani yasak olduğu yerlerde sigara içen vatandaşlar 2009 yılı için 69 lira para cezasına çarptırılacak.

Sigara izmaritini yere atanlara ne ceza uygulanacak?

Kabahattler Kanunu’na göre izmaritini yere atanlar 25 lira ceza ödeyecek.

Sigara yasağının uygulanması esnasında vatandaşlar ve işletmeciler hangi kurumlar ile muhatap olacaklar? Karşılarında hangi kurumları görecekler?

Sigara yasakları konusunda, belediye sınırları içinde belediye encümeni, dolayısıyla da belediye zabıtası ve polis sorumlu olacak. Belediye sınırları dışındaysa, mülki amir sorumlu olacak ve görevlendirdiği kişiler yasaklar konusunda denetleyici olarak görev yapacak.

İşyerimin balkonunda, yangın merdiveninde sigara içebilecek miyim?

Hayır, içilmeyecek.

33 soruda dumansız hayatın ilkeleri - Radikal

14 Temmuz 2009 Salı

Sigara ve Futbol

On yıl kadar geri gidersek dahasını da söyleyeceğim. 1946-56 arasında Tottenham forması giyen (9 kez milli) Eddie Baily, yeni çıkan light sigaraların reklam yıldızı idi. Gazete ilanında, elinde sigarasıyla şöyle sesleniyordu tüketici milletine: “Maçlardan sonra ağzınızın nasıl kuruduğuna inanamazsınız. Bunun için ben, hem dolgun hem yumuşak tütün tadıyla Craven A’yı tercih ediyorum.”

Kaleye bir cigara içimi mesafede - Tanıl Bora

Ayhan'ın Sıkıntısı

"Sarı kırmızlı takımda daha önce “Arda’ya seve seve kaptanlığı veririm” diyen ve kendisini her ortamda destekleyen Ayhan Akman “Kimse merak etmesin Arda G.Saray’a yakışan bir kaptan olacak” diye konuşurken, şu günlerde kendisinin tek sıkıntısının ayağındaki tırnak batması olduğunu kaydetti."

http://www.sporx.com/futbol/superlig/159860/?ref=ABML5

11 Temmuz 2009 Cumartesi

Bursasporlu Olmak

Atatürk Stadı önünde toplanan yaklaşık 200 kadar yeşil-beyazlı taraftar adına konuşan Mehmet Güzelsöz, Bursaspor taraftarları olarak, kentte Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray takımlarının futbol okullarını ve ürün satış mağazalarını istemediklerini söyledi.

Güzelsöz, yaptıkları bu açıklamanın son uyarı niteliği taşıdığını ifade ederek, ''Açık ve net olarak söylüyoruz. Bu son uyarımızdır." dedi.

1 Temmuz 2009 Çarşamba

Ferguson'un Son Projesi

Ekvador Milli Futbol Takımı formasını 34 kez giyen 23 yaşındaki futbolcu da yeni kulübünün internet sitesinde yaptığı açıklamada, ''Wayne Rooney, Rio Ferdinand ve Ryan Giggs gibi isimlerle aynı takımda, 76 bin taraftarın önünde oynamak müthiş bir deneyim olacak. Başlamak için sabırsızlanıyorum'' dedi.

http://www.ntvmsnbc.com/id/24980082/

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
bilim sanat felsefe değil, bira sigara futbol. - şubat 2008