13 Aralık 2010 Pazartesi

24 Ayar

Her ne kadar köklü bir spor kulübünün, futbolcu odaklı ve cevap verme amaçlı bir basın metni hazırlamasını takdir etmesem de, özne Emre Belözoğlu ve mevzu da kendisinin eylemleri olunca tarafsızlığım kaybolup gidiyor. Kimin neyi hakettiği elbette tartışılır ve Emre'nin Ankaragücü maçı sonrası "önce adam olsunlar" minvalindeki demeci daha da tartışılır. Ha biz alışmışlar ve kanıksamışlar bu demeçleri ya da davranışlar öbeğini ne kadar ciddiye alıyoruz derseniz, pek almıyoruz. Benim için herhangi bir haber değeri yok. Ama Ankaragücü yönetimi epey ciddiye almış ve son zamanların en güzel ayarına imza atmış. Doğru ya da yanlış demiyorum, öznel bir yargı olur. Gerçek şu ki 24 ayar olmuş.

Emre Belözoğlu nasıl bir adamdır?

Emre Belözoğlu, 15 Kasım 2005’de Türkiye-İsviçre milli maç sonrası İsviçreliler'e saldırarak ülkemizin ve milli takımımızın itibarının dünya çapında yara almasına sebep olan bir ‘adam’dır.

12 Eylül 2007’de Türkiye-Macaristan maçı sonrası kendisini eleştiren basına 'kol' işareti yapan bir ‘adam’dır.

5 Aralık 2008’de Denizli deplasmanında G.Saraylıyla tartışan, kendisine çok şeyler veren eski takımı Galatasaray'a 'O takım' diyebilen bir ‘adam’dır.

19 Aralık 2008’de Konya'da bir gazeteciye 'Seni sabaha kadar döverim' diyerek Milli takım kaptanlığından alınan bir ‘adam’dır.

8 Mart 2009’de Kayseri deplasmanında Cangele'ye boğaz kesme işareti yapan bir ‘adam’dır.

12 Nisan 2009’da Galatasaray deplasmanında 0-0 biten maçta Sabri'yi ölümle tehdit ettiği iddia edilen bir ‘adam’dır.

3 Mayıs 2009’da Beşiktaş-F.Bahçe derbisinde boğazını sıkan Deivid'e 'Seni fena yaparım' diyen bir’adam’dır.

24 Ağustos 2009’da Diyarbakırspor maçında hakem Suat Arslanboğa'nın eline vuran bir ‘adam’dır.

30 Ağustos 2009’da oynanan Manisaspor maçında rakibi Nizamettin'in üzerine hızla giderek 'p.. kurusu' diyen bir ‘adam’dır.

Bunlara ilave olarak sayabileceğimiz pek çok örneğin yanı sıra dün oynanan müsabaka sırasında kulübemize bakarak ‘O… çocuğu’ diyebilen ve bu sözü yayıncı kuruluş kameralarına takılan bir ‘adam’dır, Aynı müsabakada, müsabakanın yan hakemini elinin tersi ile itebilen bir ‘adam’dır.

Bütün bunlara sebep olan bu şahsın kamuoyu ile adeta dalga geçercesine tehditler savurarak adamlık dersi vermesi kültür altyapısı zayıf insanların ne kadar tehlikeli olacağının da en güzel ispatıdır.

Bilinmelidir ki bu tarz davranışlar kariyerinde zirveyi gördükten sonra keskin bir inişe geçmiş, artık o eski parlak günlerine dönemeyen ve dönemeyecek olan bir insanın umutsuz çırpınışlarıdır. Bu şahsa tavsiyemiz böyle söylemlerden ve kafa-kol kesme hareketlerinden uzak durmasıdır. Zira gerçek hayat kendi küçük dünyasında kurguladığı ve etkisinden kurtulamadığı mafya filmlerinin çok uzağındadır.
Ankaragücü Spor Kulübü Basın Açıklaması
Hürriyet Gazetesi - Önce adam olsunlar

2 comments:

knn dedi ki...

3 Mayıs 2009’da Beşiktaş-F.Bahçe derbisinde boğazını sıkan Deivid'e 'Seni fena yaparım' diyen bir’adam’dır.

ala ala sadece bu maddeye mahsus olarak iyi bir adam olduğunu ima etmişler sanırım brö.

batu dedi ki...

şu ikinci yorumu "1 comments" değil de "2 comments" gözüksün diye atıyorum. ama sana da hak vermiyor değilim.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
bilim sanat felsefe değil, bira sigara futbol. - şubat 2008