6 Ocak 2011 Perşembe

Culio'dan Neler Beklemeli?

Noat Samisa'nın twitter hesabından yakaladığım Scouting Romania isimli güzel bir blog var. Adından da anlaşılacağı üzere Romanya futbolu üzerine scout çalışmaları yapıyorlar. Galatasaray'ın yeni transferi Juan Emmanuel Culio'yu Romanya'nın yükselen takımlarından Cluj'da oynadığı zamanlarda bolca izlediklerini varsayıyorum ve yaptıkları yorumların bir kısmını aşağıya aktarıyorum.

Funfact: Culio'nun futbola başlamadan önce duvar örerek hayatını kazandığını biliyor muydunuz?
A versatile two-footed player, he can cover several roles in midfield, can provide very good service from the flank, and is a reliable set-plays taker. Has good work-rate and will play his part in getting the ball back, but has one major problem: he keeps the ball too much, trying to find space and time for the decisive pass, often slowing down the build-up. At least once per game you’ll see him crossing from one side to the other with the ball at his feet, paralyzing his team-mates, who ran out of ideas and space in the opposition’s half.
Özet olarak, yetenekli, iki ayağını da kullanan, orta sahada hücum ağırlıklı her noktada görev alabilen ve ayrıca duran toplara da hakim sayılabilecek bir arkadaş. Yalnız tek problemi topu ayağında fazla tutmasıymış. Öyle ki arada sahayı topla enlemesine katettiği ve takım arkadaşlarını paralize hale soktuğu olurmuş. Neyse ki bizde Arda Turan ve Kazım oldukça o fırsatı bulamaz. O yee.

Yazının en can alıcı kısmı burasıydı. Diğer minik detaylar için aşağıdaki linke tık tık.

Scouting Romania - Hagi signs Culio, a former bricklayer
Galatasaray.org - Juan Emmanuel Culio Kimdir?

0 comments:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
bilim sanat felsefe değil, bira sigara futbol. - şubat 2008